За позовом ГС УЛАСП дніпровський ТРЦ «МОСТ СІТІ» сплатить понад 208 тисяч гривень за нелегальне використання музики

12 жовтня Центральний апеляційний господарський суд виніс Постанову про задовільнення позовних вимог ГС УЛАСП та стягнення з Приватного акціонерного товариства “Акта” (власник ТРЦ «МОСТ СІТІ» у Дніпрі) компенсації збитків у сумі 208 650 грн., та витрат з судового збору у сумі 7 824,44 грн.

Це рішення є черговим у низці справ про нелегальне використання музики, зокрема об’єктів суміжних прав, у закладах торгівлі та послуг.
Ця постанова цікава тим, що в обґрунтуванні рішення суд чітко визначив обсяг повноважень акредитованої організації колективного управління, якою є Громадська Спілка “Українська Ліга авторських та Суміжних прав”.

В частині обґрунтування постанови суд, зокрема, зазначив таке:

– ГС УЛАСП є акредитованою організацією колективного управління, у сфері публічного виконання об’єктів суміжних прав.

– Ця сфера відноситься до розширеного колективного управління, яке розповсюджується на об`єкти авторського права і (або) суміжних прав незалежно від їх наявності в каталозі організації колективного управління.

– Факт використання навіть однієї фонограми виконання музичного твору вже свідчить про виникнення у відповідача обов`язку укласти договір з організацією колективного управління щодо використання об`єктів суміжних прав, і зовсім не має значення яка саме фонограма виконання музичного твору була використана, оскільки відповідач здійснював використання фонограм та зафіксованих у них виконань у сфері їх публічного виконання, а ця сфера віднесена до виключної компетенції акредитованої організації колективного управління.

– Згідно з тарифами, затвердженими ГС УЛАСП, при використанні особою у своїй господарській діяльності фонограм та/або виконань без дозволу (без договору з акредитованою організацією колективного управління), тариф за використання однієї фонограми та/або одного виконання без дозволу (без укладення договору з акредитованою організацією колективного управління) складає: 10 (десять) мінімальних місячних заробітних плат в розмірі передбаченому законом на початок календарного року в якому сталось бездозвільне (бездоговірне) використання.

– Представником ГС УЛАСП 15.08.2019 р. та 06.11.2029 р. було здійснено фіксацію комерційного використання фонограм та зафіксованих у них виконань музичних творів (об`єктів суміжних прав) в публічному закладі ТРЦ «МОСТ СІТІ», суб`єктом господарювання в ПРаТ «Акта» за адресою м. Дніпро, вул. Глінки, 2. Всього було зафіксовано використання 19 музичних творів.

– Якщо виходити з затверджених тарифів, 10 мінімальних заробітних плат за використання 1 фонограми, то сума складе: 4 173 грн. (мін. зарплата на 01.01.2019р.) х 10 х 19 фонограм = 792 870 грн. Сума яку просить стягнути позивач – 208 650 грн. є меншою, зменшення суми є правом позивача і не порушує прав відповідача.

Цією постановою Центральний апеляційний господарський суд наказав задовольнити позовні вимоги Громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав», скасувати рішення господарського суду Дніпропетровської області від 06.0702020 р. у справі № 904/951/20 та прийняти нове рішення. З повним текстом постанови можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень: reyestr.court.gov.ua/Review/92254778.