Власник магазинів «Біле Сухе» сплатить майже 200 тисяч гривень за нелегальне використання музики

Суд задовольнив ще один позов Громадської Спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» до власників бізнесу, що нелегально використовують музику. ТОВ «Массмарт», що веде господарську діяльність у магазинах «Біле сухе», сплатить майже 200 тисяч гривень за використання музики без договору з акредитованою організацією колективного управління та сплати роялті.

Позовні вимоги було обґрунтовано актами фіксації використання об`єктів суміжних прав, проведених представником ГС УЛАСП у магазині «Біле сухе» (м. Київ, вул. Ентузіастів, 7).

Після фіксацій до ТОВ «Массмарт» було направлено пропозицію врегулювати використання фонограм та зафіксованих у них виконань музичних творів шляхом підписання договору про використання фонограм та зафіксованих у них виконань з ГС УЛАСП, яка є єдиною в Україні акредитованою організацією колективного управління у цій сфері.

Проте, відповідач не відповів на пропозицію та не надав суду доказів наявності у нього прав чи ліцензійних договорів на використання зафіксованих у приміщенні магазину «Біле сухе» музичних творів.

Отже, використання відповідачем спірних музичних творів у господарській діяльності відбулося без дозволу позивача та укладення з ним договору про використання об`єктів суміжних прав, що протирічить ч. 3 ст. 20 Закону України «Про авторське право і суміжні права». На підставі цих фактів суд постановив задовольнити позовні вимоги ГС УЛАСП і стягнути з ТОВ «Массмарт» 187 758 грн паушальної суми, 2 820 грн судових витрат зі сплати судового збору за подання позовної заяви та 4230 грн судових витрат зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

З повним тестом Постанови Північного апеляційного господарського суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень: reyestr.court.gov.ua/Review/93101041.