Суд зобов’язав власників магазинів MEGASPORT сплатити майже 200 тисяч за нелегальне використання музики

Чергова перемога ГС УЛАСП у суді. Північний апеляційний господарський суд виніс постанову про стягнення 187 785 гривень з власників мережі магазинів “MEGASPORT” за нелегальне використання музики.

Наприкінці 2019 року представником ГС УЛАСП були зроблені фіксації позадоговірного використання фонограм у магазині “MEGASPORT” (м. Київ, вул. Романа Шухевича, буд. 2-Т), в якому здійснює господарську діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю “Воксхол”. Після цього до ТОВ «Воксхол» було направлено пропозицію укласти договір про отримання дозволу використання об`єктів авторського права і (або) суміжних прав. Втім, відповідь від на пропозицію не надійшла і відповідний договір з організацією колективного управління не було укладено. Задля вирішення питання легалізації використання музики, ГС УЛАСП подала судовий позов про стягнення компенсації з ТОВ «Воксхол» за нелегальне використання суміжних прав.

В ході розгляду справи № 910/19036/19 колегія суддів зазначила, що:
– організація колективного управління УЛАСП, відповідно до акредитації, має право на збирання справедливої винагороди за публічне виконання фонограм і зафіксованих у них виконань, опублікованих для використання з комерційною метою;
– користувач зобов`язаний перед використанням у своїй діяльності об`єктів авторського права і (або) суміжних прав укласти з організацією колективного управління, яка здійснює управління майновими правами у відповідній сфері, договір про використання об`єктів авторського права і (або) суміжних прав та виплачувати організаціям колективного управління, з якими вони уклали договір, винагороду в розмірі та строки, передбачені цим договором;
– 31.10.2019 та 05.12.2019 у магазині “MEGASPORT” за адресою: м. Київ, вул. Романа Шухевича, буд. 2-Т, в якому здійснює господарську діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю “Воксхол”, представником Громадської спілки “Українська ліга авторських та суміжних прав” було проведено фіксацію використання об`єктів суміжних прав шляхом публічного виконання фонограм та зафіксованих у них виконань;
– докази на підтвердження наявності обставин, передбачені ст. 42, 43 Закону України “Про авторське право та суміжні права”, тобто із виплатою винагороди суб`єктам суміжних прав або уповноваженій організації колективного управління, які б давали підстави для використання фонограм відповідач суду не надав.

На підставі цих фактів суд постановив задовольнити позов Громадської спілки “Українська ліга авторських та суміжних прав” задовольнити та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Воксхол” на користь Громадської спілки “Українська ліга авторських та суміжних прав” 187 785 гривень та витрати по сплаті судового збору в сумі 2 816 гривень.

З повним тестом Постанови Північного апеляційного господарського суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень: reyestr.court.gov.ua/Review/93435368.