Суд зобов’язав харківське кафе «Grazie mille» сплатити 208 тисяч гривень за нелегальне використання музики

Громадська Спілка «Українська Ліга Авторських та Суміжних прав» виграла ще одну судову справу про нелегальне використання музики. Східний апеляційний господарський суд виніс Постанову про стягнення з ТОВ «Граці Міллє», що веде господарську діяльність у приміщенні кафе «Grazie mille», 208 650 грн. за нелегальне використання об’єктів суміжних прав.

Постанова Східного апеляційного господарського суду доповнює низку рішень, винесених недавнім часом різними судами України, в тому числі Центральним апеляційним та Південним апеляційним. Ці рішення доводять, що дія закону однакова для всіх регіонів України і підприємці мають платити за використання музики незалежно від того, в якому місті розташовані їхні заклади.

Підставою для подання позову стала фіксація, проведена представником Громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» в закладі «Grazie mille» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 79/1. Було зафіксовано комерційне використання 15 об`єктів суміжних прав (фонограм та зафіксованих у них виконань музичних творів) способом публічного виконання. Водночас відповідач не зміг надати докази укладення договору з організацією колективного управління і сплати роялті.

Обґрунтування Постанови базується на наступних фактах, встановлених судом:

– підтверджений належним чином статусу Позивача (ГС УЛАСП) – єдиної в Україні акредитованої організації колективного управління у сфері публічного виконання фонограм і зафіксованих на них виконань;

– Позивач уповноважений здійснювати функції розширеного колективного управління об`єктами авторського права і (або) суміжних прав у відношенні всіх правовласників не залежно від наявності договору між ними та Позивачем;

– в розглядуваному випадку охоплені розширеним колективним управлінням правовідносини між всіма правовласниками та Позивачем засновані на законі та не потребують додаткового підтвердження договорами з тими, фонограми чиїх творів були використані Відповідачем;

– розмір заявлених збитків в сумі 208 650,00 грн. (дорівнює 50 мінімальних місячних заробітних плат), розрахований на підставі тарифу, передбаченого Тарифами Громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав», розміщених на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, підтверджується матеріалами справи та сторонами окремо не оскаржується.

Повний текст Постанови у справі №922/1157/20 опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92839538.