Нелегальне використання музики дорожчає: суд задовольнив позов ГС УЛАСП за порушення майнових суміжних прав на 187 000 гривень

Продовжує формуватись судова практика за зверненнями до суду ГС УЛАСП, як акредитованої організації колективного управління. Так, Північним апеляційним господарським судом було підтверджена законність рішення Господарського суду м. Києва відповідно до якого суд стягнув з користувача фонограм музичних творів суму в розмірі 187 000 гривень. Рішення вже вступило в законну силу і відповідно знаходиться у виконавчій службі на стадії виконання. З текстом рішення Господарського суду м. Києва можна ознайомитися тут, з текстом постанови Північного апеляційного господарського суду – тут.

Нагадаємо, що раніше схожі позови подавали не акредитовані, а звичайні організації колективного управління і суди в більшості випадків присуджували набагато менші за розміром компенсації (компенсації на рівні 32 000 – 40 000 гривень в одному судовому процесі).

Таке майже п’ятикратне збільшення розмірів покарання для користувачів-порушників майнових прав щодо музики є невипадковим. Акредитація організації колективного управління ГС УЛАСП відповідно до Закону України «Про майнове управління правами правовласників в сфері авторського та (або) суміжних прав» наділила її багатьма додатковими повноваженнями. Так, зокрема, ГС УЛАСП відповідно до норм Закону здійснює розширене колективне управління, тобто управляє всіма без виключення майновими правами в сфері публічного виконання фонограм та зафіксованих у них виконань. Відповідно, навіть якщо користувачами використовується маловідома музика з певних ресурсів, в тому числі, через мережу Інтернет, це не звільняє їх від здійснення обов’язкових виплат акредитованій організації колективного управління за її тарифами.