Договір з Індормедіа НЕ свідчить про правомірне врегулювання використання музики та не може слугувати спростуванням винних дій користувача в суді

Північний апеляційний господарський суд поставив крапку у справі за позовом ГС УЛАСП до ТОВ “Спортделюкс” (магазини спортивного одягу) про стягнення майже 200 тисяч гривень за нелегальне використання музики. Зрозуміло, що аналогічних рішень багато і ми сподіваємось, що із часом підприємцям стане зрозуміло, що за використання чужої власності (музики) у своїй підприємницькій діяльності треба сплачувати кошти, і взагалі, що порушення Закону коштує дорого.

При цьому, рішення, на яке ми зараз посилаємось, цікаве тим, що на стороні Відповідача третьою особою виступала компанія «Індормедіа», яка розповідає, що нібито правомочна надавати дозволи в сфері публічного виконання (діяльність кафе, барів, ресторанів, магазинів та інших публічних закладів). Суди спростовують такі твердження.

Так в рішенні суду апеляційної інстанції наявні, зокрема, такі висновки:

“Особи, що здійснюють використання таких фонограм, у свою чергу, зобов`язані укласти з акредитованою організацією колективного управління відповідний договір про використання об`єктів авторського права і (або) суміжних прав відповідно до приписів ч. 3 ст. 20 Закону”

Отже, використання відповідачем спірних музичних творів у господарській діяльності відбулося без дозволу позивача та укладення з ним договору про використання об`єктів суміжних прав, що протирічить ч. 3 ст. 20 Закону.”

Повний текст Поставнови: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92703145

Крім цього, як вказав суд першої інстанції, з чим погодився суд апеляційної інстанції, «Індормедіа» не спромоглася довести наявність в неї прав на музику, що була зафіксована у приміщенні Відповідача, а також те, що «Індомедіа» не довело факту вилучення прав з управління ГС УЛАСП.

Повний текст Рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/90201264

Таким чином, не важко побачити, що користувач був вимушений спочатку сплатити кошти неналежній особі (що не мало жодного сенсу), а потім ще й сплатити величезну суму в результаті санкції. Тобто підприємець, що повірив безпідставним доводам «Індормедіа», замість декількох сотень гривен законного роялті сплатить декілька сотень тисяч гривень штрафу.

Заявляємо офіційно – ми не маємо на меті стягнення штрафів і завжди попереджаємо про нелегальність використання музики до судового переслідування. Але Закон є Закон і не можна його безкарно порушувати.