Діяльність УЛАСП отримала міжнародне визнання

З гордістю повідомляємо, що діяльність УЛАСП отримала позитивну оцінку IIPA, що готує звіт до президента США щодо здійснення заходів задля покращення захисту прав інтелектуальної власності у різних країнах світу. У розділі що стосується України, прямо вказано, що уряд України має всіляко підтримувати організації колективного управління, що були акредитовані у 2019 році. Саме такої організацією і є ГС УЛАСП. IIPA відмічає позитивні зміни що пов’язані з діяльністю акредитованих ОКУ і ГС УЛАСП вказана як організація, що підтримується артистами та музичною індустрією.

УЛАСП, як визнана в світі ОКУ, вдячна американським партнерам за підтримку й продовжуватиме працювати задля захисту прав виконавців та музичних видавництв зі всього світу. Сподіваємось, що сумісні зусилля уряду України та організацій колективного управління призведуть до покращення стану захисту авторських та суміжних прав в нашій країні, покращення іміджу України та виведення її зі списку «піратських» країн.

Окрім зазначеного у звіті наголошується про необхідність якнайшвидшого завершення процесу акредитацій ОКУ, визначених на засіданні акредитаційної комісії 17 грудня 2020 року. «Все ще мають бути акредитовані ОКУ для збору роялті за публічне виконання, включаючи публічне сповіщення музичних творів (музичних композицій). У грудні 2020 року відбулося засідання акредитаційної комісії для продовження акредитації ОКУ. Акредитації ОКУАСП (публічне виконання) та АіВ (сповіщення) були передані до МЕРТ, але не були завершені міністерством. Станом на 1 січня 2020 року, ОКУ можуть збирати кошти за сповіщення та публічне виконання музичних творів трансляції та публічних виступів музичних творів, тому акредитація цих ОКУ має бути невідкладно завершена, аби уникнути втрати доходів», – зазначено у звіті.

Повний текст звіту.